Apple, 200 bin dolarlık hata ödül programı duyurdu

0

Teknoloji şirketleri genellikle hata ödül programları ile servislerinde hatalar, açıklar bulan kişilere ödül dağıtmasıyla bilinir. Özellikle Google’ın bu konu için yüksek bir ödül bütçesi ayırmış olmasına rağmen Apple’ın bugüne kadar ödül programı olmaması dikkat çekiyordu.

Apple şimdi, iOS’taki açıkları bulacak ve rapor edecek araştırmacılar için 200 bin dolarlık ödül programı açtığını duyurdu. TechCrucnh’ın haberine göre, güvenlik konferansı Black Hat sırasında yapılan duyuruda Apple artık şirket içindeki dahili güvenlik uzmanları ve kontratlı test çalışanları ile artık her hatayı tespit etmelerinin mümkün olmadığını kabul etti ve dış destek almak amacıyla ödül programı başlattığını açıkladı.

FBI hacker’a 1 milyon dolar ödedi

Öte yandan FBI’ın da San Bernadino saldırganının telefonundaki şifreyi geçmek için iOS açığı bulacak hacker’lara 1 milyon dolar ödeyeceğini açıklamasının hemen ardından bir hacker’ın açığı bulup FBI’a teslim etmesi, Apple için şok olmuştu. Apple şimdi bulunan açıkların hızlıca kendisine rapor edilmesi için ödül programını devreye koymuş gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>