Apple 245 milyar doları ABD’ye götürüyor

0

Trump’ın baskısı ve yeni çıkardığı vergi indirimi yasası ile Apple ABD dışındaki vergi cenneti ülkelerde sakladığı parasını ülkeye getirme kararı aldı. 

Dünyanın en büyük şirketi

Toplam 245 milyar dolarlık nakit parayı ABD hesaplarına aktaracak olan firma böylece devlete de 38 milyar dolarlık rekor bir vergi ödeyecek. 

Öte yandan Apple’ın yaptığı açıklamaya göre, şirketin ABD bankalarına aktaracağı bu paranın ülke ekonomisine katma değerli katkısının 350 milyar doları geçeceği düşünülüyor. Bu da ABD içinde ekonominin canlanması, kredilerin büyümesi, enflasyonda ve büyümede bir artış yaşanması anlamına geliyor.

Şirket ayrıca yeni merkez binasının faaliyete geçmesiyle ABD’de 200 bin kişiden fazla insana yeni iş olanaklarının yaratılacağını da vurguluyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>