Apple 6G çalışmaları için mühendisler arıyor

0

Apple 6G çalışmaları

5G’ye henüz yeni yeni geçmeye başlarken, 6G ile ilgili çalışmalar kazandı. Apple 6G çalışmaları için ekibin güçlendirecek.

Apple 6G çalışmaları için mühendis ilanları yayınladı

Haberleşme teknolojileri alanında çalışmalarına hız veren Apple, 6G’ye yönelik araştırmalarını sürdürüyor. Bunun için Apple, çalışan kadrosunu da güçlendirmeye çalışıyor.

Apple’ın 6G çalışmalarına yönelik yayınladığı yeni iş ilanları dikkat çekti.  Yayınlanan iş ilanında Apple’ın Silikon Vadisi ve San Diego’da çalışacak mühendisler aradığı görülüyor. İş ilanı tanımında ise Apple ürünleri için yeni nesil kablosuz teknolojiyi üretecek, yeni nesil radyo teknolojileri yaratacak bir merkezde sorumlu olunacağı vurgulanıyor. iPhone 12 için 5G teknolojisini getiren Apple, yayınladığı bu ilanla geleceğe yatırım yapıyor.

6G teknolojisinin erken aşamalarda benimsenmesi ve Apple cihazlarına getirilmesi için yoğun bir çalışma temposu olacak gibi görünüyor. Apple, haberleşme teknolojilerinde dışa bağımlılığını azaltmak için ekibini daha güçlü hale getiriyor. Örneğin, 5G teknolojisinde Qualcomm’a bağlı kalan Aple, bu durumdan rahatsız olmuştu.

5G’den 100 kat daha hızlı olacak 6G teknolojisinde ise şimdiden teknik ekip çalışmalarını tamamlamayı ve dışa bağımlı kalmamayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>