Techinside Google News
Techinside Google News

Apple, 5G ürünlerini ABD’de Broadcom’a ürettirecek

Bugün Apple, önde gelen bir Amerikan teknoloji ve ileri üretim şirketi olan Broadcom ile yeni, çok yıllı ve milyarlarca dolarlık bir anlaşmayı duyurdu
- Advertisement -

Apple, önde gelen bir Amerikan teknoloji ve ileri üretim şirketi olan Broadcom ile yeni, çok yıllı ve milyarlarca dolarlık bir anlaşmayı duyurdu.

Bu işbirliği sayesinde Broadcom, FBAR filtreleri de dahil olmak üzere 5G radyo frekansı bileşenleri ve keskin uçlu kablosuz bağlantı bileşenlerini geliştiriyor. FBAR filtreleri, Broadcom’un büyük bir tesisinin bulunduğu Fort Collins, Colorado da dahil olmak üzere birkaç önemli Amerikan üretim ve teknoloji merkezinde tasarlanacak ve inşa ediliyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, “ABD’nin üretimindeki beceri, yaratıcılık ve yenilikçi ruhu kullanmayı taahhüt etmekten heyecan duyuyoruz,” dedi. “Apple’ın tüm ürünleri, ABD’de mühendislik ve inşa edilen teknolojiye bağlıdır ve ABD ekonomisine yatırımlarımızı derinleştirmeye devam edeceğiz çünkü Amerika’nın geleceğine sarsılmaz bir inancımız var.” açıkladı.

Apple zaten Broadcom’un Fort Collins’deki FBAR filtre üretim tesisinde 1.100’den fazla işi destekliyor ve bu ortaklık, Broadcom’un kritik otomasyon projelerine ve teknisyen ve mühendislerle yetenek geliştirmeye devam etmesine olanak sağlıyor. Ülke genelinde, Apple, doğrudan istihdam, gelişen iOS uygulama ekonomisindeki geliştirici işler ve tüm 50 eyaletteki, onlarca sektördeki tüm büyüklükteki 9.000’den fazla ABD tedarikçisi ve üretici ile harcamalar aracılığıyla 2,7 milyondan fazla işi destekliyor.

5G teknolojisi, gelecek nesil tüketici elektroniği alanının şekillenmesine yardımcı oluyor ve Apple, bu alanı ABD’de geliştirmek için onlarca milyar dolar harcıyor. Bu yatırımlar, 2021’de Apple’ın beş yıl içinde ABD ekonomisine 430 milyar dolar yatırım yapma taahhüdünün bir parçası oluyor. Bugün, Apple, Amerikan tedarikçileriyle doğrudan harcamalar, veri merkezi yatırımları, ABD’deki sermaye harcamaları ve diğer yerli harcamalar aracılığıyla hedefine ulaşma hızına sahiptir.

2020’de Apple cihazlarına 5G teknolojisinin tanıtılmasının ardından, Apple, 5G inovasyonu ve altyapısını destekleyen şirketler arasında inovasyonu ve iş büyümesini hızlandırmaya ve genişletmeye yardımcı olmuşuyor. 5G kapsama alanı ve performansı dünya çapında genişlemeye devam ediyor ve daha fazla kullanıcı, 5G uyumlu ürünlere yükseldikçe daha hızlı bağlantıdan yararlanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir