Apple akıllı gözlüğü otomatik netleme yapacak

0

Apple akıllı gözlüğü

Teknoloji devi Apple, akıllı gözlüğü için yeni geliştirmeler de yapıyor. Apple akıllı gözlüğü otomatik netleme özelliğiyle gelebilir.

Apple akıllı gözlüğü otomatik netleme ile gelebilir

Akıllı gözlük konusunda Google ve Apple gibi dev isimler çeşitli projeler üzerinde çalışıyor. Ancak tam anlamıyla kullanımda başarılı bir akıllı gözlük geliştirilmiş değil.

Apple geliştirme çalışmalarına devam ettiği akıllı gözlüğünü henüz tanıtmadı. Ancak bu gözlük hakkında çeşitli iddialar da gelmeye devam ediyor. AppleInsider tarafından paylaşılan bilgilere göre, Apple’ın akıllı gözlüğü için otomatik netleme üzerinde çalışıyor. Kontak lens kullanan kişiler için otomatik netleme ile Apple, akıllı gözlüğün daha rahat kullanımını hedefliyor.

Apple’ın yeni aldığı iddia edilen patente göre, kullanıcılar en iyi görüş açısına sahip olabilecek. Bu da gözlüğü kullanan kişilerin, lensin görüntü netleme özelliğini kaybetmeyeceğini gösteriyor.

Ancak şu anda bunlar sadece iddia niteliğinde. Geçtiğimiz günlerde gözlükle ilgili Steve Jobs Heritage Edition isimli bir özel seri çıkacağı da duyurulmuştu. Gözlüğün ne zaman satışa çıkacağıyla ilgili ise henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2022 yılında Apple gözlüğün satışa çıkması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>