Apple ve Android mağazalarında Skype engeli!

0

Apple ve Android

Apple ve Android mağazalarında Skype için yeni bir engel başlatıldı. Çin’de hükümetin kararı ile “yasalara uymama” gerekçe gösterilerek Apple ve Android mağazalarından Skype kaldırıldı.

Apple ve Android mağazalarında ksııtlama başlatıldı

Skype’ın çağrısı ve mesajlaşma servisi, Apple’ın uygulama mağazası da dahil olmak üzere Çin’deki uygulama mağazalardan kaldırıldı. Apple, hükümetin yerel yasalara uygun olmadığını belirttiği birkaç uygulamanın daha kaldırıldığını söyledi.

Skype’ın sahibi Microsoft yaptığı açıklamada uygulamanın geçici olarak kaldırıldığını duyurdu. Şirket olarak mümkün olan en kısa sürede uygulamayı eski haline getirmek için çalıştıklarını belirtti. Apple ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından internet protokolü uygulamalarının birçoğunun yerel yasalara uygun görülmediğini bildirildiğini duyurdu. Apple ayrıca Çin hükümetinin isteği üzerine bu yıl şimdiye kadar 674 VPN uygulamasını kaldırdığını açıkladı.

Bu durum sadece Apple ürünlerinde geçerli dğeil. Skype artık Çin’de Android mağazalarından da indirilemiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>