Apple Antonio Garcia ile yollarını ayırdı

0

Apple Antonio Garcia

Kısa bir süre önce şirkete katılmasına rağmen Apple Antonio Garcia ile yollarını ayırdığını duyurdu. Garcia, şirkette önemli bir yere sahipti.

Apple Antonio Garcia ile anlaşamadı

Apple kısa süre önce reklam bölümü için n eski bir Facebook Inc ürün yöneticisi olan Antonio Garcia ile anlaşmıştı. Ancak Apple’ın Garcia ile çalışması planlandığı gibi gitmedi.

2016 yılında ünlü Kaos Maymunları kitabını yazan Antonia Garcia, bu kitapla birlikte kariyerinde de önemli gelişmeler yaşadı. Nisan ayında ise Apple’ın reklam platformunda ürün mühendisi olarak görev yapmaya başladı.

Kaos Maymunları kitabında yer verdiği cinsiyetçi ve ırkçı görüşler nedeniyle yoğun bir şekilde eleştirilen Garcia, Apple’a katılma sürecinde de bundan etkilenmişti. Apple, çok kısa bir açıklamayla Garcia’nın artık şirkette olmadığını duyururken, konuyla ilgili detaylara yer vermedi.

Şirket yaptığı açıklamada, “Apple’da her zaman herkesin saygı gördüğü ve kabul edildiği, kapsayıcı, samimi bir iş yeri yaratmaya çalıştık. İnsanları oldukları için aşağılayan veya onlara ayrımcılık yapan davranışların burada yeri yoktur” dedi. Bu açıklama nedeniyle Garcia’nın cinsiyetçi veya ırkçı bir tavır sergilemiş olabileceği konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>