Apple App Store kurallarını kolaylaştıracak mı?

0

App Store kuralları

Epic ile görülen davada yargıç, Apple’ın izlediği politikayla ilgili kararını açıkladı. Peki Apple App Store kurallarını kolaylaştıracak mı?

Apple App Store kurallarında düzenlemeye gidecek mi?

Yargıç, Apple’ın Epic’in en önemli taleplerinden biri olan uygulama üreticilerinin kendi uygulama içi ödeme sistemlerini kullanmasına izin vermesini istemedi. Ayrıca Apple’ın kendi uygulama içi ödeme sistemi için yüzde 15 ila yüzde 30 komisyon almaya devam etmesine izin verdi.

Epic CEO’su Tim Sweeney’nin kararın “geliştiriciler veya tüketiciler için bir kazanç olmadığını” belirterek, bu karara itiraz edeceklerini söyledi. Sweeney “”Epic, bir milyar tüketici için uygulama içi ödeme yöntemleri ve uygulama mağazaları arasında adil rekabet için savaşıyor” dedi.

ABD Bölge Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers, Apple’ın kurallarında “ölçülü” bir değişiklik gerektirdiğini söyledi. Analistler, etkinin büyük ölçüde iPhone üreticisinin kararı nasıl uygulamayı seçtiğine bağlı olabileceğini söyledi.

Popüler flört uygulaması Tinder’ın sahibi olan Match Group (MTCH.O), yaptığı açıklamada, “Bugünkü kararın da açıkça ortaya koyduğu şey, eski antitröst yasalarının yalnızca mahkemeler tarafından düzeltilemeyeceğidir” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>