Apple AR devrimine hazırlanıyor

0

“Next big thing” peşindeki Apple’dan sızan haberler, şirketin CEO’su Tim Cook’un, artırılmış gerçeklik teknolojisi konusunda çok heyecanlı olduğunu ve bu alana büyük yatırım yapmaya hazırlandığını ortaya koyuyor.

Tim Cook, 2011’de Apple’ın başına geldiğinden beri akıllı saatler, sürücüsüz otomobiller, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik gibi konularda önemli adımlar atıldı. Bu adımların öncüsü olarak Apple’ın ön plana çıkacağı düşünülüyordu ancak ne var ki, Steve Jobs gibi bir efsaneden sonra CEO görevini üstlenen Tim Cook’un, büyük bir hata yaparak zarar ederek Steve Jobs ile mukayese edilmesi riskine girmek istemediği için, mevcut ürünleri daha çok para kazandıracak hale dönüştürmeye odaklandığı düşünülüyor. Tim Cook gerçekten de Apple’ın gelirlerini arttırdı, satışları zirveye taşıdı ancak dünyanın Apple’dan beklediği, bir sonraki büyük devrimi bir türlü yapamadı. 

Akıllı saati kim takıyor?

Büyük heyecanla beklenen Apple akıllı saati bile, Samsung’un akıllı saatinden iki sene sonra piyasaya çıktı ve mevcut iPhone sahipleri için gösterişli bir aksesuardan öteye geçemedi. 

Ancak Tim Cook’un bir sonraki büyük şey konusunda artırılmış gerçeklik teknolojisine odaklandığı artık sık sık dile getiriliyor. Cep telefonlarının kullanım alanını yeni bir düzeye taşıyacak olan artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde günlük yaşamın büyük oranda değişeceği, renkleneceği ve zenginleşeceği düşüncesine sahip olan Tim Cook’un, çok yakında sahneye çıkarak, Apple’ın özelleştirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı bir artırılmış gerçeklik ürünü tanıtmasına herkes kesin gözüyle bakıyor. 

Dolayısıyla, “the next big thing” için artırılmış gerçeklik teknolojisi ile karşılaşmaya hazır olalım.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>