Apple AR gözlüğü için özel sürüm iddiası!

0

Apple AR gözlüğü

Henüz tanıtımı yapılmayan Apple AR gözlüğü ile ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Bu kez, gözlüğün Steve Jobs imzalı özel sürümle geleceği iddia edildi.

Apple AR gözlüğü için Steve Jobs sürümü

Artırılmış ve sanal gerçeklik çalışmalarına ağırlık veren Apple, bu konuda hizmet ve ürün odaklı projeler üzerinde çalışıyor. Apple’ın bu alandaki en merak edilen projelerinden biri ise artırılmış gerçeklik gözlüğü.

Tüm Apple cihazlarla entegre şekilde çalışması beklenen artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ilgili birçok iddia gündeme geliyor. Henüz çıkış tarihi de bilinmeyen bu gözlüğün, 2021 sonlarında veya 2022 yılında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Yeni iddialarla ise AR gözlüğün, ‘Steve Jobs Heritage Edition’ isimli özel bir sürüme sahip olacağı ve bu sürümden sınırlı sayıda satışa sunulacağı belirtildi. Ancak bu konuyla ilgili Apple tarafından hiçbir resmi bilgi paylaşılmış değil.

Bloomberg editörü Mark Gurman ise AR gözlükle ilgili çıkan haberler konusunda en sert tepkiyi veren kişiler arasında yer alıyor. Gurman, Apple’ın AR gözlüğü ile ilgili tüm sızıntılar birer hayal ürünü olmaktan ibaret.

Görüldüğü kadarıyla, Appe’ın gözlüğü piyasaya çıkana kadar bu yönde daha birçok iddia gelecek diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>