Apple AR gözlüğü ne zaman çıkıyor?

0

Yeni işletim sistemi iOS 13’ü duyuran Apple, artırılmış gerçeklik gözlüğü çıkarmaya hazırlanıyor. Apple AR gözlüğü için yeni iddialar gündeme geldi.

Apple AR gözlüğü 2020’de gelebilir

Apple iOS 13’ü duyurduktan sonra, işletim sisteminde yapılan incelemelerin ardından bazı iddialar gündeme gelmişti. Analistler, yeni işletim sisteminde artırılmış gerçeklik gözlükleri için bazı detaylara ulaşmıştı.

Ünlü Apple analisti Ming-ChiKuo, yeni artırılmış gerçeklik gözlükleri için bazı iddialar ortaya attı. Ming-ChiKuo’ya göre Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri 2020 yılının başlarında piyasaya çıkabilir.

AR gözlükte akıllı telefon ile kablosuz bağlantı için U1 çipi kullanılacak. Ultra geniş bağlantı sayesinde güç tüketimi de mnimum seviyelerde olacak. Yeni AR gözlükte işletim sistemi olarak ise rOS (Reality Operating System) kullanılacağı da iddialar arasında yer alıyor. Apple ayrıca bu gözlük için özel bir uygulama da geliştiriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>