Apple AR gözlük için üretim planını netleştiriyor

0

Apple AR gözlük

Apple AR gözlük konusunda uzun süredir yeni modeller üzerinde çalışmaktaydı. AR gözlüklerin üretimi için Apple’ın deneme üretimi aşamasına geçtiği belirtiliyor.

Apple AR gözlük için deneme üretimine başlıyor

Artırılmış gerçeklik sektöründe gözlük geliştirme çalışmaları, son yıllarda tüm hızıyla devam ediyor. Birçok şirket bu konuda planlama yaparken, Apple somut adımlar yapmaya başlıyor.

Uzun yıllardır AR gözlük üretmek isteyen Apple, artık deneme üretimi sürecine geçiş yapıyor. The Information tarafından paylaşılan bilgilere göre, Apple’ın artık prototip geliştirme aşamasını geçtiği ve deneme üretimleri yapacağı belirtildi.

Gözlüklerin seri üretimi ve kullanıcılarla buluşmasının ise 2 yıl sürebileceği konuşuluyor. Bu nedenler Apple’ın AR gözlükleri için 2022 yılını beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Edinilen bilgilere göre bu gözlüklerde polarize bir sistem kullanılacak ve derinlik algısı daha iyi yansıtılabilecek.

Lensler çok hassas bir yapıda olduğu için üretim süreçleri de oldukça zorlu. Üretim sürecinde lenslerin zarar görmemesi için ortamın tamamen tozdan arındırılması ve buna uygun bir tesisin hazırlanması gerekiyor.

AR gözlüklerin üretimi için ekip oluşturma çalışmalarına da devam eden Apple’ın, bunun için yaklaşık 1.000 çalışanını görevlendireceği konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>