Apple AR gözlük ne zaman çıkıyor?

0

Apple AR gözlük

Apple AR gözlük için somut adımlar başladı. Ortaya çıkan yeni iddialara göre Apple’ın AR gözlükleri 2022 yılında piyasaya çıkacak.

Apple AR gözlük özellikleri

Teknoloji sektörünün dev ismi Apple, son yıllarda artırılmış gerçeklik teknolojilerine verdiği önemle dikkat çekiyor. Bu alanda yeni bir ürün çıkarmak isteyen Apple, AR gözlükler için ilk somut adımlarını atmaya başladı.

Yeni iddialara göre Apple, AR gözlüğünü 202 yılında piyasaya çıkaracak. Ayrıca 2023 yılında AR teknolojisi odaklı yeni bir ürün daha piyasaya sürecek.

Daha önce Apple’ın CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçeklik teknolojisini tıpkı akıllı telefonlar gibi büyük potansiyelli bir ürün olarak gördüğünü söylemişti.

Apple’ın çıkaracağı AR gözlüğün en önemli avantajı olarak ise bu gözlüğün çok ince bir tasarıma sahip olacak olması gösteriliyor. Ayrıca 10 yıl içinde AR gözlüklerin Apple telefonlar tarafından destekleneceği de belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>