Techinside Google News
Techinside Google News

Apple AR gözlükler için Sony ile işbirliği yapıyor

Apple AR gözlükler için Sony’nin mikro ekranlarını kullanmaya karar verdi. Bu kapsamda ikili arasında işbirliği yapılmış olacak.

Apple AR gözlükler için Sony’nin mikro ekranlarını kullanmaya karar verdi. Bu kapsamda ikili arasında işbirliği yapılmış olacak.

Apple AR gözlükler için Sony ekranlar geliyor

Japonya merkezli haberlere göre Sony ile Apple arasında önemli bir işbirliği yapıldı. Apple Glasses AR gözlükler için Sony, OLED mikro ekran tedariki sağlayabilir.

- Advertisement -

OLED mikro ekranlar ile Sony, Apple’a parça tedariki sağlamış olacak. Analist Ross Young da farklı kaynaklardan gelen bu iddiaları doğrulamış durumda. Apple’a parça tedariki sağlamasıyla Sony ile Apple arasındaki buzlar da kısmen eriyecek diyebiliriz.

Sony’nin yeni teknolojisi ultra hızlı tepki süresi ve ultra yüksek kontrast ile üst düzey bir teknoloji olarak nitelendiriliyor. Entegre sürücülerle ince ve hafif bir tasarım üzerinde çalışan Sony, AR gözlüğün kullanımını daha da kolaylaştıracak. Ayrıca güç tasarruf modu sayesinde hem daha düşük batarya kapasitesi hem daha uzun süreli kullanım imkanı sağlanacak.

Young’a göre 0.5 inc boyutunda olması beklenen yeni mikro ekranların 1280*960 piksel çözünürlüğünde olacak. 0,01 milisaniyenin altındaki tepki süresi de kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir