Apple AR gözlükler için Sony ile işbirliği yapıyor

0

Apple AR gözlükler

Apple AR gözlükler için Sony’nin mikro ekranlarını kullanmaya karar verdi. Bu kapsamda ikili arasında işbirliği yapılmış olacak.

Apple AR gözlükler için Sony ekranlar geliyor

Japonya merkezli haberlere göre Sony ile Apple arasında önemli bir işbirliği yapıldı. Apple Glasses AR gözlükler için Sony, OLED mikro ekran tedariki sağlayabilir.

OLED mikro ekranlar ile Sony, Apple’a parça tedariki sağlamış olacak. Analist Ross Young da farklı kaynaklardan gelen bu iddiaları doğrulamış durumda. Apple’a parça tedariki sağlamasıyla Sony ile Apple arasındaki buzlar da kısmen eriyecek diyebiliriz.

Sony’nin yeni teknolojisi ultra hızlı tepki süresi ve ultra yüksek kontrast ile üst düzey bir teknoloji olarak nitelendiriliyor. Entegre sürücülerle ince ve hafif bir tasarım üzerinde çalışan Sony, AR gözlüğün kullanımını daha da kolaylaştıracak. Ayrıca güç tasarruf modu sayesinde hem daha düşük batarya kapasitesi hem daha uzun süreli kullanım imkanı sağlanacak.

Young’a göre 0.5 inc boyutunda olması beklenen yeni mikro ekranların 1280*960 piksel çözünürlüğünde olacak. 0,01 milisaniyenin altındaki tepki süresi de kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>