Apple AR uygulaması hakkında yeni bilgiler

0

Apple AR uygulaması Gobi, duyurulmasına az bir süre kala yeni bilgilerle gündeme geldi. Gobi uygulamasında dairesel QR kodlar desteklenebilir.

Apple AR uygulaması için dairesel QR kod

QR kodlar artık hayatımızın her alanında diyebiliriz. Ödemeler, bilgilendirmeler, şifreler artık QR koda saklanıyor. Sağladığı güvenlik ve kolaylıklar sayesinde QR kodlar hemen hemen her sektörde farklı alanlarda kullanılabiliyor.

Apple, iOS 14 ile birlikte duyuracağı Gobi uygulaması için de QR kod odaklı yeni bir hazırlık yapıyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Gobi uygulaması, dairesel QR kodları destekleyebilir. Apple’ın artırılmış gerçeklik seti ile entegre bir şekilde çalışması beklenen bu dairesel QR kodlar, özelleştirilmiş fırsatlar sunabilir. Örneğin Starbucks alışverişinde, dairesel QR kod ile müşteriler özel indirimlerden yararlanabilir.

Bu dairesel QR kod bloğu, TechCrunch muhabiri Josh Constine tarafından bulundu. Uygulama dosyalarında yapılan incelemelerde bu yeni özellikler keşfedildi. Önümüzdeki günlerde Gobi uygulaması ile hayatımıza hangi yeniliklerin gireceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>