Apple arama motoru geliştiriyor mu?

0

Apple arama motoru

Safari tarayıcısında Google’ı kullanan Apple için sürekli iddialar geliyordu. Ancak Apple arama motoru geliştiriyor iddialarını destekleyecek bulgular bulundu.

Apple arama motoru çıkaracak mı?

2 trilyon dolar değeriyle dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple, prestijini koruyacak hamleler de yapıyor. Bu amaçla Apple, Google’a yeni bir rakip çıkarmaya da hazırlanıyor.

Google, Apple’ın tarayıcısı Safari’de ana sayfada çıkmak için Apple’a milyonlarca dolarlık ödeme yapıyor. Bu iki şirket arasında uzun süredir bir anlaşma bulunuyor. Ancak Apple, bu konuda prestijini daha iyi hale getirmek için kökten bir çözüm arayışında gibi görünüyor.

İddialara göre Apple, arama motoru geliştirerek Safari’de Google’a olan bağlılıktan kurtulmak istiyor. Ayrıca Apple’ın bu planının 2015 yılına dayandığı vurgulanıyor. 2015’ten beri arama motoru projesi için mühendis alımı yapan Apple, Applebot destek sayfasında da önemli değişiklikler yapmıştı.

Tüm bunlar, Apple’ın arama motoru geliştireceği şeklinde yorumlanıyor. Kendi kullanıcıları için sürekli olarak kendi özel hizmetlerini sunan Apple’ın, arama motoru konusunda da benzer bir adım atması aslında pek de sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>