Apple aşılanmamış çalışanlarından test istiyor

0

Apple aşılanmamış çalışanlar

Apple aşılanmamış çalışanlarından Covid-19 testlerini daha sık olmalarını işitiyor. Bu şekilde Apple, ilgili çalışanlarını test için ikna edebilir.

Apple aşılanmamış çalışanları için test sıklığını artırıyor

Apple, ofisleri ve perakende satış yerleri dışında çalışan ABD çalışanları için yeni bir COVID-19 test politikası uyguluyor. Şirket, gelecekte aşılanmamış çalışanların aşılı meslektaşlarından daha sık test yaptırmasını isteyecek.

Apple bu konu hakkında çıkan haberleri ise doğruladı. Politika, Apple’ın çalışanlarını koronavirüse karşı aşılanmaya zorlamak için uyguladığı son çabalardan biri oldu. Google, Facebook ve diğer birçok teknoloji şirketinin aksine, Apple henüz çalışanların aşılarını zorunlu kılmadı. Ancak Bloomberg tarafından Eylül ayı başında yayınlanan bir rapora göre, şirket çalışanlarından aşı durumlarını gönüllü olarak açıklamalarını istemeye başladı.

Bu son önlem, şirketi muhtemelen Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi’nin 100’den fazla çalışanı olan şirketlerin aşılama zorunluluğunu veya haftalık testler yapmasını gerektiren gelecek yönergelerine uygun hale getirecek. Büyük küçük birçok şirket son dönemde Apple ile benzer bir politika izliyor. Şirketler aşı olmayan çalışanlarını test olmaya zorlamak için sık sık test yaptırmalarını istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>