Apple çalışanları 2022’ye kadar uzaktan çalışacak

0

Apple çalışanları 2022

Apple çalışanları 2022 yılına kadar uzaktan çalışma sistemine devam edecek. Daha sonra ise hibrit çalışma modeline geçilecek.

Apple çalışanları 2022’ye kadar uzaktan çalışacaklar

Apple, COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle ABD çalışanları için planlanan ofise dönüşünü bir kez daha erteledi. Bloomberg, planın şimdilik belirsiz kalmasına rağmen, şirketin Ekim tarihini Ocak ayına kaydırdığını bildirdi.

Birçok işveren gibi iPhone üreticisi de karma bir çalışma rutinine hazırlanıyor. Apple, görünüşe göre çalışanlarının Çarşamba ve Cuma günleri uzaktan çalışma seçeneğiyle haftada en az üç gün (Pazartesi, Salı ve Perşembe) ofise gelmesini bekliyor. Apple çalışanları genel olarak tam zamanlı uzaktan çalışma talebinde bulunuyor. Perakende tarafında Apple, virüsün yükselişi ve düşüşüyle ​​birlikte defalarca mağazalarını kapatmak zorunda kaldı. Karar, Apple’ın normal operasyonlara devam ederken karşı karşıya olduğu riskleri yansıtıyor.

Apple ayrıca yakın zamanda, aşılı müşteriler için Haziran ayında gerekliliği kaldırdıktan sonra Temmuz ayında personel ve mağaza ziyaretçileri için maske görevini eski haline getirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>