Apple çalışanlarına tartışma ortamı sunmak istiyor

0

Apple tartışma ortamı

Apple çalışanlarına tartışma ortamı sunarak, hakları hakkında paylaşımda bulunmalarını istiyor. Apple böylelikle şirket içi dengeleri korumayı planlıyor.

Apple çalışanlarına tartışma ortamı sunabiliyor mu?

Apple çalışanlarına; ücretleri, saatleri ve çalışma koşullarını tartışabileceklerini hatırlatan bir mesaj gönderdi. Bildirim, bazı çalışanların şirket genelinde haksız ücret boşlukları olmamasını sağlamak için Apple’ı daha fazlasını yapmaya zorlamasıyla geldi.

Reuters tarafından görüntülenen mesajın bir kopyasına göre Apple, dahili bir sitedeki bir gönderide, politikalarının çalışanların çalışma koşulları hakkında “özgürce konuşmasını” engellemediğini söyledi. Gönderide, “Endişeleri olan tüm çalışanları, kendilerini içeride veya dışarıda en rahat hissettikleri şekilde dile getirmeye teşvik ediyoruz” denildi.

Apple’ın iş yapma politikası, çalışanların ücretlerini, saatlerini ve çalışma koşullarını tartışabilmelerinin genellikle ABD yasaları kapsamında korunan kısıtlama olmadığını belirten bir dil içeriyordu. Ancak eski Apple program yöneticisi Janneke Parrish, son aylarda sesini yükselten çalışanların direnişle karşılaştığını söyledi. Çalışan aktivizminde lider bir rol oynadıktan sonra kovulan Parrish, Apple’ın mesajının diğerlerinin yolunu kolaylaştıracağını umduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>