Apple Car için Manfred Harrer ile anlaşıldı

0

Apple Car için Manfred Harrer

Apple, otomobil projesi için kendisine ortak ararken, yönetimsel anlamda da önemli adım attı. Apple Car için Manfred Harrer ile anlaşıldı.

Apple Car için Manfred Harrer yönetici oldu

Apple uzun süredir üzerinde çalıştığı otomobil projesi için kritik kararlar almaya başladı. Hyundai ve Kia ile yapılan görüşmelerin ardından Apple’ın üretim için bu ikiliden biriyle anlaşması bekleniyor.

Bununla birlikte Apple, yönetimsel anlamda da bu zorlu süreci yürütebilmek istiyor. Apple, otomotiv projesinin başına Manfred Harrer’i getirdi. Manfred Harrer, 13 yıl boyunca Porsche için çalışmıştı. Bundan önce ise sektörün önde gelen isimleri BMW ve Audi’de görev yapmıştı.

Manfred Harrer 2020 yılı sonunda görevinden ayrılmıştı. LinkedIn profilinde de herhangin bir güncellemeye yapmayan Harrer’in neden görevi bıraktığı ve kendisi için nasıl bir planlama yaptığı bilinmiyordu.

Harrer’in Apple ile yaptığı anlaşma, bu yönüyle sektör için büyük bir sürpriz oldu diyebiliriz. Harrer’in deneyimi ile Apple Car projesine büyük katkılar sunması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>