Apple Car için start verildi

0

yahoo-autosFarklı şirketler ile sağlam bir yarışa girmeye hazırlanan Apple, ilk otomobili Apple Car için ciddi bir yola adım attı. The Wall Street Journal’ın haberine göre şirket çalışanlarını ve kaynaklarını 2019 yılını hedef alarak konumlandırıyor. Kaynağa göre proje Titan adını taşıyor ve 600 kişilik orijinal ekibin sayısı 3 katına çıkartılıyor.

Aracın olası çıkış tarihi olarak tekrar 2019 senesi işaret ediliyor ve asıl hedefin 1 yıl öncesinin merkeze alınmış olduğuna dikkat çekiliyor. Otomobil endüstrisinden çok sayıda uzmanı projesine dahil eden teknoloji üreticisi bir yandan da üzerine büyük bir yük alıyor; zira şirketin şimdiye kadar otomobiller ile ilgili bir deneyimi bulunmuyor.

Öte yandan Apple Car tam anlamıyla otonom olmayacak, yani sürücü tarafından da kontrol edilen, sürülen bir ürün olarak merhaba diyecek. Kendi kendini idare edebilen asıl akıllı araç ise ilerleyen dönemler için hedefleniyormuş.

Tüm bu gelişmelerin bir hayli önemli olduğunu belirten The Wall Street Journal, her şeye rağmen Apple Car çıkış tarihi için 2019’dan sonraya da bakmamız gerekebileceğine işaret ediyor. Kısacası Apple Car ile buluşmak için şirketin fanatikleri en azından 4 yıl daha beklemek mecburiyetinde.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>