Apple CarKey ne zaman kullanıma sunulacak?

0

Apple CarKey

Merakla beklenen Apple CarKey için artık geri sayım başladı. Carkey’in özelliği için iOS 14’ün beklenmeyeceği konuşuluyor.

iPhone ve Apple Watch için Apple CarKey geliyor

Dijital hizmetler ve teknolojik ürünler ile artık fiziksel standart ürünleri yanımıza taşımamıza gerek kalmıyor diyebiliriz. Hatta Apple CarKey ile bu ürünlere araba anahtarları da eklenmek üzere.

için 13.6’nın beta sürümüyle ortaya çıkan Apple CarKey özelliği, hayatımızda önemli yenilikler sunacak. Merakla beklenen bu özellik için Apple’ın için 14’ü beklemeyebileceği ve kullanıcıları bu özellikle daha erken buluşturabileceği konuşuluyor.

NFC destekli araçlarda iPhone ve Apple Watch cihazlarla araba anahtarı kullanmak artık tarih olabilir. Cüzdan uygulamasıyla entegre çalışacak bu özellikle, kullanıcılar akıllı cihazlarını birer dijital anahtar olarak kullanabilecek. Ayrıca istenildiği takdirde başka kullanıcılara da araç yönetimi konusunda yetki tanımlaması yapılabilecek. Böylelikle yedek anahtar veya anahtarı ulaştırma gibi ihtiyaçlar da ortadan kalkacak. Çok kısa bir süre içinde hayatımızda olacak CarKey, yeni nesil araçlar için dijital kolaylıklar sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>