Apple, Çin operasyonuna ilk kez başkan yardımcısı atadı!

1

Geçtiğimiz yıllarda Çin’e çıkartma yapan ve böylece ürünlerini dünyanın en büyük pazarlarından birinde de satmaya başlayan Apple, Çin operasyonu için ilk kez bir başkan yardımcısı atadı.

Isabel Ge Mahe, Apple Çin Başkan Yardımcısı ve Yönetim Müdürü oldu.

Apple Çin operasyonu Ge Mahe’ye emanet

Çin doğumlu olan ancak son 9 yıldır şirketin kablosuz teknoloji yazılım mühendisliği takımının başında olan Ge Mahe, normal şartlarda California’da çalışıyor.

Bundan böyle direkt Çin operasyonundan sorumlu olacak Mahe, şirketin CEO’su Tim Cook ve COO’su Jeff Williams‘a rapor verecek. Ge Mahe yaptığı açıklamada “Herkes iş yaptığımız yerlerde yaşayan insanlara yaptığım katkılardan dolayı gurur duyuyor. Çin’deki inovasyon ve sürdürülebilirliği ilerletmek için ekibimizin, tüketiciler, hükümet ve şirketlerle bağlarını daha köklü hale getirmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Apple, Çin’de kuracağı ilk veri merkezini açıklamıştı. Tabii ki bu karar, ülkenin yeni siber güvenlik kanunları nedeniyle mutlaka yapılması gereken bir gereklilik. Şirketin Çin operasyonuna ilk kez bir başkan yardımcısı ataması da, bununla ilgili olabilir.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>