Apple Çin’de büyümeye devam ediyor!

0

Apple Çin

ABD ile Çin arasında yaşanan teknoloji savaşlarına rağmen, Apple Çin’de büyümeye devam ediyor. Apple, Çin’de telefon satışlarını yüzde 19 artırdı.

Apple Çin’de satışlarını artırmayı başardı

2019 yılında Google ile Huawei arasında yaşanan gerginlik, ABD ile Çin arasındaki teknoloji ve ticari savaşlara dönüşmüştü. İki ülke de birbirine hem teknoloji hem de ticari alanda yaptırımlar uygulamaya başlamıştı.

Yaşanan tüm bu gerginliklere rağmen Apple, Çin’deki büyümesini devam ettirmeyi başardı. Çin’deki iPhone satışları, bir önceki yıla göre yüzde 18,7’lik artış gösterdi. Bu da Apple için Çin’in ABD’den sonraki en büyük ikinci pazarı olmasını sağladı.

Apple’ın Çin’de bu denli bir yükseliş yaşamasında iPhone 11 modelinin etkili olduğu söyleniyor.

Ancak 2019 yılı içerisinde 13 milyon adet 5G bağlantılı telefon satışı gerçekleşen Çin’de, bu yıl ve önümüzdeki yıllarda 5G destekli telefon üreticilerinin daha fazla önem kazanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>