Techinside Google News
Techinside Google News

Apple, Çin’de daha çevreci olmayı amaçlıyor

Apple, Çin'de başlattığı bir proje ile birlikte kağıt ve benzeri materyallerin üretimi için kesilen ormanları kurtarmak istiyor.
- Advertisement -

China_DragonApple oldukça uzun bir süredir üretim aşamasında doğaya minimum zararı vermek ve çok daha “doğaya saygılı” ürünler yaratmak hedefinde olduğunu dile getiriyor. Şirket kısa bir süre önce ise yeni bir atılım yaparak birden fazla Çinli çevreci girişimle bağlantıya geçti ve kağıt, tahta ve benzeri fiber yapıları kullanmaya gerek kalmayacak çözümler üzerinde düşünmeye başladı.

Yenilenebilir enerji hedefi ile gündeme oturan Apple, bu kez uzun yıllar boyu sürecek olan projesi ile World Wildlife Fund’a (WWF) da katkıda bulunacak, bir yandan da farkındalığı artırmaya çabalayacak. Üzerinde çalışılan bu program sayesinde Çin’deki devasa büyülüğe sahip ormanlık alanlar da kurtulmuş olacak. Halihazırda bu topraklardaki ağaçlar Apple’ın ürünleri için kullanılmakta.

Şirket yenilenebilir enerjiyi ön plana alarak kaynak tüketimini iyice azaltmak istediğini de dile getirirken, Çin’in Apple’ın bu konuda önemli bir yer tuttuğu belirtiliyor. Ünlü marka Sichuan bölgesinde oldukça büyük güneş enerjisi merkezleri kurmuş, ülkedeki ofisleri ve dükkanlarının enerjisini buralardan sağlamayı hedeflemişti.

Öte yandan çeşitli enerji şirketleriyle de anlaşan Apple, iki adet 20 megawatt’lık güneş enerjisi çiftliği kuruyor. Buradan gelecek olan temiz enerji sayesinde 61 bin Çinli ev elektriğe kavuşacak.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir