Apple COVID-19 önlemlerini artırıyor

0

Apple COVID-19

Apple COVID-19 önlemleri kapsamında, fiziksel mağazalarını kapatıyor. Avrupa’daki mağazaların ardından, Kaliforniya’daki mağazalar da kapatılıyor.

Apple COVID-19 nedeniyle mağazalarını kapatıyor

Pandeminin başlarında birçok teknoloji mağazası, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığı için mağazalarını kapatma kararı almıştı. Vaka sayılarının yeniden artışa geçmesiyle birlikte, önemleler tekrar sıkılaştırılıyor.

Apple, pandemi nedeniyle Avrupa’da birçok ülkede mağazalarını yeniden kapatma kararı almıştı. Bunu ABD’deki mağazaları için de yaygınlaştırmaya devam eden Apple, Kaliforniya’daki tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Böylelikle Kaliforniya’daki toplamda 53 mağaza yeni bir karara kadar hizmetini sonlandıracak.

Şimdiye dek Almanya ve Hollanda’da da kapatılan mağazalar göz önüne alındığında, Apple’ın 100’dan fazla mağazası kapalı durumda. Ayrıca Türkiye’de de Aralık ayının ortalarında Apple mağazalarının yeniden kapatılmasına karar verilmişti.

Pandeminin etkilerinin halen devam etmesi, önümüzdeki aylarda yeni bir zirve beklentisi gibi durumlar göz önüne alındığında, teknoloji mağazalarının birçoğunun bir süre de daha kapalı kalması sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>