Apple COVID-19 uygulaması güncelleme aldı

0

Apple COVID-19 uygulaması

Apple COVID-19 uygulaması için önemli bir güncelleme yayınladı. Yeni güncellemeyle kullanıcılardan anonim şekilde veri paylaşımı isteniyor.

Apple COVID-19 uygulaması veri paylaşımı istiyor

Koronavirüs salgını döneminde teknoloji devleri salgının kontrol altında tutulabilmesi için çeşitli önlemler aldı. Bu amaçla özellikle mobil takip sistemler ön plana çıktı diyebiliriz.

Apple daha önce yayınladığı ve kullanıma sunduğu COVID-19 uygulaması için önemli bir güncelleme yayına aldı. Bu güncellemede Apple, kullanıcılardan anonim olarak veri paylaşımlarını istiyor. Apple’ın kullanıcılardan istediği bilgiler arasında yaş, sağlık durumu, semptom görülüp görülmediği ve COVID-19’lu biri ile temas edip etmedikleri gibi çeşitli kriterler yer alıyor.

Apple’ın yayınladığı güncellemeyle, uygulamanın sağlık merkezleri için önemli bir tarama aracı haline geleceği belirtiliyor. Temas halinde bulunulan kişilerle ilgili bildirimlerin paylaşılması, uygulamanın kaynak ve tarama aracı özelliklerinin ötesine geçmesini sağlayacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>