Apple depolama tesisi için anlaşmaya vardı

0

Apple depolama tesisi

Apple depolama tesisi projesi için Tesla ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla Apple, yenilenebilir enerji depolayacak.

Apple depolama tesisi kuracak

Karbon nötr politikasıyla yenilenebilir enerji tesislerine ağırlık veren Apple, bunu bir adım öteye taşıyacak. Apple, kuracağı depolama tesisleri ile yenilenebilir enerjiyi depolayacak.

Pil tedariki konusunda bir süredir görüşmelere devam eden Apple, sonunda Tesla ile anlaşmaya vardı. Apple’ın yenilenebilir enerji depolayacağı tesiste 85 adet Magapack isimli pil paketleri yer alacak.

Kaliforniya’da Flats Güneş Enerjisi Santrali yakınında kurulacak olan tesis, 240 MWh’lik depolama kapasitesine sahip olacak. Yaklaşık 7 bin konuta eş değer bu kapasite, Apple’ın 2030 yılındaki karbon nötr hedefine ulaşmasında büyük rol oynayacak.

Apple daha önce SolarCity isimli şirketi satın alarak güneş enerjisi sektörüne güçlü bir giriş yapmıştı. 2.6 milyar dolarlık bu satın alım, Apple’ın karbon nötr hedefinde ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>