Apple, neden dev bir depo arıyor?

0

Apple’ın San Francisco’da 75 bin metrekarelik bir depolama alanı aradığının duyulması, büyük merak uyandırdı.

Şirketin satın alma departmanının bölgedeki emlak danışmanlarından 75 bin metrekarelik bir depolama alanı bulmalarını istemeleri, Apple’ın çok büyük hacimli bir üretim yapacağının işareti olarak kabul ediliyor. Firmanın mevcut ürün yelpazesindeki telefon, saat, PC gibi ürünlerin üretimi için bu kadar büyük depoya ihtiyaç duyulmuyorken ayrıca bu ürünlerin Çin’de üretiliyor olduğunu da unutmamak gerekiyor.

ABD’de gazetecilerin şirket içinden duyabildikleri söylentilere göre, Apple’ın depo aramasının sebebi, otomobil geliştirmeye başlayacak olması. Ancak resmi olarak böyle bir haberi kabul etmeyen Apple, konu hakkında yorum da yapmıyor.

Apple, hiçbir şekilde akıllı otomobil üretimiyle ilgilendiğini veya bu teknolojileri geliştirmek üzere çalışma yaptığını kabul etmiyor. Ancak yıllar içinde şirketten sızan bilgilere göre, firma içinde çok gizli şekilde yürütülen Project Titan isimli projenin, akıllı otomobil geliştirme amacı taşıdığı anlaşıldı. Apple’ın kısa süre önce otomotiv endüstrisinde çalışmış mühendisleri ve uzmanları da işe almış olmasından dolayı, şimdi 75 bin metrekarelik bir fabrika/depo arıyor olması anlam kazanıyor. Yine şirket içinden sızan bilgilere göre, Project Titan için Apple’da çalışanların sayısı 600 kişiye ulaşmış durumda. Google’ın akıllı otomobil laboratuvarlarının 35 bin metrekare olduğu düşünülürse, Apple’n Google’ı yenebilmek için iki kat büyük düşündüğünü de söylemek mümkün.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>