Apple domain satın aldı

1

Apple domain

Apple domain satın alarak dikkatleri bir kez daha üstüne çekti. Henüz bir işlevi olmayan bu domainin ne amaçla kullanılacağı da merak ediliyor.

Apple domain satın alımı ile gündeme geldi

Teknoloji devleri ürün ve hizmetlerini tanıtmak, bu alanda bir liste oluşturmak için farklı internet siteleri kullanıyor. Apple’ın aldığı yeni bir domain, bu alanda çalışmalarına devam edeceğini gösteriyor.

Apple son olarak appleoriginalproductions.com isimli bir domain satın aldı. Şu an için herhangi bir görüntüleme veya listelemenin yapılmadı bu domaini, Apple’ın iki farklı amaç için almış olabileceği düşünülüyor.

Apple’ın orijinal yapımları anlamına gelen domainin Apple TV+ için alınmış olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor. Çünkü orijinal dizi ve filmleri üzerine çalışan Apple, Apple TV+ ile ilgili çalışmalarını genişletmeyi planlıyordu. Bu internet sitesi de Apple TV+’daki orijinal içeriklerin listelenmesi için kullanılabilir. Ayrıca bu alan adının başka bir kişi veya kurum tarafından alınmaması için de bu girişimde bulunulmuş olabileceği belirtiliyor.

Bu domain satın alımı, elbette Apple’ın ilk girişimi değil. Şirket daha önce de iphone ve privacyisimportant gibi domainler satın almıştı. Bu tip domainler ile Apple, ürün ve hizmetleri için orijinal bir tanıtım aracı oluşturmayı hedefliyor. Ayrıca kendi ürün ve hizmetleri ile ilgili domainleri önceden satın alarak, gelecekte yaşanabilecek olası sorunların önüne geçmeyi de hedefliyor.

Yorumlar

  1. Hangi domain i almis soylesenize embesilin dolu

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>