Apple domain satın aldı

0

Apple domain

Koronavirüsle mücadele için Apple domain satın aldı. Apple bu yeni Apple üzerinden koronavirüsle mücadele çalışmalarına destek verecek.

Apple domain satın alarak yeni bir proje başlatıyor

Koronavirüsle mücadele çalışmalarına birçok teknoloji şirketi destek oluyor. Özellikle teknoloji devleri, bu konuda yenilikçi projeleriyle ön plana çıkıyor.

Daha önce Apple ve Google, virüsün yayılmasını azaltmak için ortak bir proje geliştirmişti. Bluetooth Low Energy (BLE) teknolojisin temel alan bu projeyle, kullanıcıların koronavirüs bulaşmış kişilerle temas etmeleri durumunda, uyarılmalarını içeriyor.

Google ile yapılan bu ortaklığın ardından Apple da yeni bir girişimde bulunuyor. WHOIS isimli domain sorgulama platformuna yapılan sorgulama sonucunda Apple’ın applecoronavirus.com domainini aldığı ortaya çıktı.

Apple’ın yaptığı bu satın alma, teknoloji devinin koronavirüsle mücadele için yeni bir girişimde bulunacağını gösteriyor. Ancak Apple’ın bu domainle nasıl bir strateji izleyeceğiyle ilgili henüz net bir bilgi verilmedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>