Apple eğitim programını yayınladı

0

Apple eğitim

Apple eğitim programı olan ‘Everyone Can Create’ okullar için kullanıma sunuldu. Apple eğitim programı ile hem öğrencilere hem eğitmenlere destek olacak.

Apple eğitim programı ücretsiz yayınlandı

Apple Mart ayında eğitmenlerin çizim, müzik, video ve fotoğraf becerilerini derslere ve ödevlere entegre etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir program tanıtmıştı. Şirket, Everyone Can Create isimli bu programını Apple Books aracılığıyla ücretsiz olarak kullanıma sundu.

Program, öğrencilerin yaratıcı bir ortamda becerilerini geliştirmelerine ve rehber niteliğinde 300 ders içeriğine sahip.

Apple pazarlama başkan yardımcısı Philip Schiller yaptığı açıklamada, her çocuğun yaratıcı dehasının ortaya çıkmasına yardımcı olabileceğine inandıklarını söyledi. Ayrıca öğretmenlerle yakın bir şekilde çalışarak, yaratıcı ifadeyi ve sanatı sınıf içine katmaya yardımcı olacaklarını belirtti.

Apple, Mart ayında müfredatın önizlemesini yayınladığından beri, 350’den fazla okulun kullanmaya başladığını açıkladı.

Şu an için yalnızca İngilizce olarak Everyone Can Create programına, farklı dil seçeneklerinin de ekleneceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>