Apple Emmy Mühendislik ödülü kazandı

0

Apple Emmy Mühendislik

Apple Emmy Mühendislik ödülü ile önemli bir prestij daha kazandı. Apple’a bu ödülü ProRes video teknolojisi getirdi.

Apple Emmy Mühendislik ödülü ProRes ile geldi

Daha çok TV sektörüne yönelik verdiği ödüllerle bilinen Emmy, her yıl mühendislik kategorisi için de ödül veriyor. Düzenlenen 72. Emmy Ödülleri’nde mühendislik kategorisinde bu kez Apple imzası yer aldı.

Apple, ProRes video kodek bileşeniyle Emmy Mühendislik ödülü kazanmayı başardı. Aslında 2007 yılında piyasaya çıkan Apple ProRes, film ve TV endüstrisinde her yerde kullanılan bir bileşen haline gelmişti. ProRes, videoların kalitesini üst düzeyde korurken, yenilikçi bir algoritma da sunuyor. ProRes, hızlı kodlama ve ultra hızlı kod çözme yeteneğiyle, uçtan uca içerik oluşturmada önemli bir kolaylık sağlıyor.

Apple Kodek bileşeni; SD, HD, 2K, 4K ve 5K dahil olmak üzere tüm çerçeve boyutlarını tam çözünürlük ile destekliyor. Bu özelliği sayesinde TV sektöründe her alandan bir kullanıcı kitlesine de sahip diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>