Apple eski Google çalışanını işe aldı

0

Apple eski Google çalışanı

Apple eski Google çalışanını işe alarak önemli bir kadro değişikliği yaptı. Ypaay zeka alanında çalışan Samy Bengio, Apple’a katıldı.

Apple eski Google çalışanını kadrosuna kattı

Apple yaptığı açıklamada, Google’ın yapay zeka araştırma departmanında eskiden görev alan Samy Bengio’yu ekibine kattı.

Google’da çalıştığı dönemde, haksız yere bazı çalışanların işten atılmasına tepki gösteren Samy Bengio, etik konusuna verdiği önemle de biliniyor. Bnegio, Apple’daki görevi boyunca yapay zeka stratejisinin kıdemli başkan yardımcısı John Giannandrea ekinimde yer alacak. Bengio, bu görevinde yapay zeka araştırma birimine liderlik edecek.

Bengio Google’dan ayrıldıktan sonra heyecan verici yeni fırsatlar peşinde olduğunu söylemişti.

Yapay zeka (AI) araştırmacısı Timnit Gebru’nun görevden alınmasını protesto etmek için birçok Google mühendisi daha önce istifa etmiş olsa da, Bengio ayrılmamış en yüksek profilli çalışan olarak dikkat çekiyor. Google Brain araştırma ekibinin ilk liderlerinden biri olarak Bengio, görüntüleri, konuşmaları ve diğer verileri analiz etmek için günümüzün yapay zeka sistemlerini destekleyen “derin öğrenme” algoritmalarını geliştirdi. Bengio, Apple’daki görevinde yenilikçi projelere liderlik edecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>