Apple eski Tesla mühendisini işe aldı

0

Apple eski Tesla mühendisi

Apple eski Tesla mühendisini işe alarak, otonom araç geliştirme çalışmalarını hızlandırmak istiyor. Apple, bu alanda insan kaynağını da artırıyor.

Apple eski Tesla mühendisini transfer etti

Bloomberg News’in bildirdiğine göre Apple, otomobil geliştirme çalışmalarını artırmak için Tesla’dan eski bir mühendisi işe aldı.

Rapora göre California merkezli Cupertino, kendi kendini süren bir araba üzerinde çalışan ekibi için Christopher Moore’u seçti. Bu kariyer transferi, Apple’ın otomobil projesinin başkanı Doug Field’ın, otomobil üreticisinin ileri teknoloji ve gömülü sistem çabalarına liderlik etmek için Ford Motor’a katılmasından haftalar sonra geldi. Geçen yıl Apple’ın kendi kendini süren araba teknolojisiyle ilerlediğini ve 2024’ü kendi çığır açan pil teknolojisini içerebilecek bir binek araç üretmeyi hedeflediğini bildirmişti. Dolayısıyla şirketin, buna yönelik insan kaynağını da oluşturması gerekiyor.

Apple ve Tesla, konuyla ilgili basının yorum taleplerine henüz yanıt vermedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>