Apple, Facebook ve Google çalışanlarının kahve içmesini engelliyor

0

Apple, Facebook’un ve Google’ın, şirket içindeki çalışanlardan iOS cihazı kullananlara yönelik hazırladığı, dahili iletişim ve yemek/içecek uygulamalarını engelleyerek App Store’dan kaldırdı.

Kahve almak için kafeye yürümek zorundalar

Çalışanlar bu uygulamalar sayesinde, şirketin kafesinden, restoranından ofislerine sipariş verebiliyor, çalışma arkadaşlarına toplantı saatlerini bildirebiliyor, gizlilik değeri olmayan iletişimi gerçekleştirebiliyordu.

Ancak Apple’ın kararı, bu uygulamaların gerekli uygun sertifikalara sahip olmadığı tespitine dayanıyor zira uygulamalar, AppStore dışında uygulama indirmeye izin veren bir sertifika üzerine kurulmuş durumda. Apple ise, bu uygulamaların, App Store içinde indirime/dağıtıma uygun bir sertifika alması gerektiğini savunuyor.

Ya da diğer bir deyişle, dev teknoloji firmaları birbirinin işlerine çomak sokmak üzere bahane aramaya başlamış durumdalar ve bunun da yakında büyük bir savaşa dönüşmesi kaçınılmaz görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>