Apple Finisar için yatırım yaptı

0

Apple Finisar

Apple Finisar için 390 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Finisar, özellikle iPhoneX ile oldukça gündem olan Face ID’nin tedarikçisi olarak tanınmaya başlamıştı.

Apple Finisar ile büyüyecek

Finisar’ın fonları Face ID, Animoji ve TrueDepth kameranın Portre modu için iPhone X’te kullanılan dikey boşluklu yüzey yayıcı lazerler ve Ar-Ge harcamalarını ve üretimini artırmak için kullanılacak. Finisar, Apple AirPods’da kullanılan yakınlık sensörlerinin üretimini de artıracak.

Ar-Ge’nin ötesine geçen Finisar, Sherman’da 700.000 metrekarelik yeni bir üretim tesisi kuracak. Mühendislik, teknik ve bakım ekipleri için yaklaşık 500 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Apple’ın çalışmalarının optik teknolojiler olan Face ID, Animoji ve TrueDepth kameranın Portre modu için hızlanacağı belirtiliyor. Ayrıca bu teknolojilerin dünyadaki toplam üretiminin 10 katı kadar teknoloji satın alınacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>