Techinside Google News
Techinside Google News

Apple Finisar için yatırım yaptı

Apple Finisar için 390 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Finisar, iPhoneX ile gündem olan Face ID’nin tedarikçisi olarak tanınmaya başlamıştı
- Advertisement -

Apple Finisar için 390 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Finisar, özellikle iPhoneX ile oldukça gündem olan Face ID’nin tedarikçisi olarak tanınmaya başlamıştı.

Apple Finisar ile büyüyecek

Finisar’ın fonları Face ID, Animoji ve TrueDepth kameranın Portre modu için iPhone X’te kullanılan dikey boşluklu yüzey yayıcı lazerler ve Ar-Ge harcamalarını ve üretimini artırmak için kullanılacak. Finisar, Apple AirPods’da kullanılan yakınlık sensörlerinin üretimini de artıracak.

Ar-Ge’nin ötesine geçen Finisar, Sherman’da 700.000 metrekarelik yeni bir üretim tesisi kuracak. Mühendislik, teknik ve bakım ekipleri için yaklaşık 500 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Apple’ın çalışmalarının optik teknolojiler olan Face ID, Animoji ve TrueDepth kameranın Portre modu için hızlanacağı belirtiliyor. Ayrıca bu teknolojilerin dünyadaki toplam üretiminin 10 katı kadar teknoloji satın alınacağı belirtiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir