Apple geliştiricileri mutsuz mu?

0

Apple geliştiricileri

Epic ile Apple arasında görülen davada jüri tarafından yöneltilen Apple geliştiricilerinin mutsuz olduğu ifadeleri, Cook’a zor anlar yaşattı.

Cook açıkladı: Apple geliştiricileri mutsuz mu?

Apple ile Epic arasında bir süredir süren gerginlik, mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme heyeti, Tim Cook2a hem bu konuyla hem de Apple’ın politikalarıyla ilgili çeşitli sorular yöneltti.

ABD Bölge Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers tarafından Tim Cook’a yöneltilen Apple geliştiricilerin memnuniyet durumuyla ilgili soru, Cook’u zorda bıraktı. Jüri, Apple tarafından yapılan ve geliştiricilerinin yüzde 39’unun şirketin dağıtımından memnun olmadığını belirten bir ankete dikkat çekti.

Cook, şirketin reddettiği uygulamaların sayısı göz önüne alındığında geliştiricilerle bir sürtüşme yaşadıklarını söyledi. Yargıç ile Apple’ın geliştiricilerin endişelerini gidermek için gerekli şekilde harekete geçmediğini söyledi. Ayrıca, App Store gelirinin ve uygulama içi satın alma gelirinin büyük kısmının oyunlardan gelmesinin “inanılmaz derecede önemli” olduğunu ve oyun endüstrisinin Apple için “orantısız bir miktarda” gelir ürettiğini söyledi.

Cook, Google’ın iOS’taki varsayılan arama motoru olmak için ne kadar ödediğini bilmediğini de söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>