Apple ve Google, Donald Trump için ne dedi?

0

tim cookHer yıl American Enterprise Institute tarafından düzenlenen ve Georgia yakınlarında özel bir adada gerçekleşen Dünya Forumu’nun bu yılki gündeminde Donald Trump’ın Cumhuriyetçi kanattan Başkan olmasını önlemek vardı. Huffington Post haberine göre “anti-Trump” lobisinin bir araya geldiği etkinlikte teknoloji dünyasını Apple CEO’su Tim Cook, Alphabet (Google) CEO’su Larry Page, Tesla’dan Elon Musk ve Napster Kurucusu Sean Parker temsil etti.

Cumhuriyetçi Parti liderlerinden, eski ABD başkanı danışmanlarına ve Beyaz Saray Sözcüsü Paul Ryan’a kadar pek çok politikacının da katıldığı etkinlik basına kapalı olarak düzenlendiği için detaylar bilinmiyor. Ancak BusinessInsider haberine göre Tim Cook ile Arkansas Senatörü Tim Cotton arasında FBI’ın Apple ile devam eden telefon şifreleme tartışması nedeniyle hararetli anlar yaşandı.

Halk Donald Trump’ı başkan olarak görmüyor!

Öte yandan eski Başkan Danışmanı Karl Rove, Dünya Forumu’na hazırlıklı geldi ve odak grubu üzerinde yapılan bir araştırma sonucunda toplumun Trump’ı başkanlığa layık biri olarak görmediğini belgelerle tartışmaya sundu.

Her ne kadar bu görüşme Silikon Vadisi’nin tepe yöneticileri için sıradan bir iş gezisi gibi görünse de, teknoloji dünyasının politik duruşunu sergilemesi açısından önem taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>