Apple GSM operatörü mü oluyor?

0

Apple-SIM-702x336Apple hakkında yayılan bir haber, teknoloji dünyasında heyecan yarattı. Apple’ın sanal operatörlük hizmetleri vermek üzere ABD ve Avrupa’da GSM operatörleriyle görüşmeye başladığını bildiren habere göre Apple, iPhone kullanıcıları için SIM kartları devre dışı bırakarak kendi sanal SIM kartı üzerinden, kullanıcının bulunduğu ülkedeki operatörler arasında sanal seçim yaparak ses, SMS ve veri hizmeti vermeye başlayacak.

Ancak ne var ki, Apple bu haberleri bugün yalanladı ve şirketin hiçbir GSM operatörüyle bu konuda bir görüşmesi olmadığını, sanal GSM operatörü olarak hizmet vermek üzere bir hazırlığı olmadığını duyurdu.

Google, Project Fi isminde benzer bir projeyi hayata geçirmek için çalışıyor ve Apple’ın da Google ile rekabet için benzer bir servis hazırlığı içinde olduğu düşünülüyordu. Apple’ın yeni açıklaması, şirketin bu konuyla ilgilenmediğini ortaya koydu. Gerçi Apple sanal operatör hizmeti vermek istese bile gerekli hazırlıkların tamamlanması ve servisin kullanıma açılması 2020’den önce mümkün olamayacaktı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>