Apple Haritalar koronavirüs test merkezlerini gösterecek

0

Apple Haritalar koronavirüs

Yeni yayınlanacak bir özellikle, Apple Haritalar koronavirüs test merkezlerini gösterecek. Böylelikle kullanıcılar, test merkezlerine kolaylıkla ulaşabilecek.

Apple Haritalar koronavirüs için bir yenilik daha yaptı

Koronavirüs salgını, toplumda birçok belirsizliğe de neden oldu. Bazı ülkelerde kullanıcılar, koronavirüs test merkezlerine ulaşmakta zorluk yaşıyor.

Haritalar uygulamaları koronavirüs salgını nedeniyle yenilikler sunmaya başladı. Apple Haritalar uygulamasında bu konuda oldukça önemli bir yeniliğe gidiyor. Artık Apple Haritalar’da, koronavirüs testi yapılan yerler gösterilecek. Bu sayede kullanıcıların ihtiyaç durumunda kendilerine en yakın test merkezine kolay bir şekilde ulaşmaları sağlanacak.

Bunun için Apple, ilgili kuruluşlardan Covid-19 Test Merkezi olarak kayıt yapmalarını talep ediyor. ilgili test merkezleri adres, numara, web sitesi gibi bilgilerini kullanarak uluslararası bu ağa kayıt yaptırılabilecek.

Bu yeni özelliği ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacağı, daha sonrasında yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağının ise henüz bilinmediği belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>