Apple Hindistan’daki ilk mağazasını 2021’de açıyor

0

Eski Apple mühendisi

Elektronik devi Apple, 1.3 milyar nüfusa sahip Hindistan pazarında daha güçlü var olabilmek için ülkede ilk satış mağazasını açmak üzere hazırlıklara başladı.

Apple Hindistan’da kime iPhone satacak?

Buna göre şirket, daha önce pahalı iPhone modellerini satmakta zorlandığı Hindistan’ın zenginlerine daha kolay iPhone satabilmek için 2021 yılında ülkedeki ilk mağazasını açacak.

Çin’de virüs salgını nedeniyle büyük bir satış kaybı yaşayan Apple’ın Hindsitan’daki satışlarını artırması sayesinde düzenli gelir garantisi oluşturmak için bir fırsatı olacak.

Ancak mağaza sayısının artıp artmayacağı, ilk mağazanın performasına bağlı olacak. Hindistan çok fakir bir ülke olmasına rağmen, gelir adaletsizliği nedeniyle “çok zengin” olan kesimin de, pahalı ürünlere büyük ilgi gösteren ve gösterişi çok seven profili Apple’ın işine yarayacak gibi görünüyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>