Apple hisseleri rekora koşuyor!

0

Apple hisseleri

Yeni yılla birlikte Apple hisseleri rekora koşmaya başladı. Apple, hisse başına 300 dolarla tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Apple hisseleri 300 dolara ulaştı

Yeni model telefonlarıyla beklediği ilgiyi göremeyen Apple, 2019 yılında telefon satışlarında beklentinin altında kalmıştı. Hatta Ocak 019 tahminlerini 9 milyar düşürerek 114 milyar dolar seviyelerine kadar inilmişti.

Ancak iPhone 11 ile Apple, önemli bir toparlanma sürecine girdi ve işleri biraz daha yoluna koymayı başardı. Apple CEO’su Tim Cook’un gelir tahmin aralığını 89-93 milyar dolardan 84 milyar dolara düşürmesine rağmen, Apple hisseleriyle yatırımcılarını mutlu etti.

Apple hisseleri, yeni yılın ilk günlerinde 300 dolar seviyelerine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi. 2020’ye borsada hızlı bir giriş yapan Apple’ın bu başarısını sürüdürebilip sürdüremeyeceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>