Techinside Google News
Techinside Google News

Apple hisseleri yapay zeka tanıtımının ardından rekor kırdı!

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde yeni yapay zeka (AI) özelliklerini tanıttıktan sonra hisse senedi fiyatları rekor seviyeye ulaştı.
- Advertisement -

Apple, yeni yapay zeka özelliklerinin duyurulduğu WWDC 2024 etkinliğinin hemen ardından hisselerinde önemli bir yükseliş yaşadı. Salı günü piyasa kapanışında, Apple hisseleri bir günde yüzde 7’den fazla artarak rekor bir seviyeye ulaştı.

Bu yükseliş, Apple’ın birinci sınıf tüketici cihazlarının zayıf satışlarıyla boğuştuğu bir dönemde geldi ve şirketin bu yıl S&P 500 endeksine göre düşük performans sergilemesinin ardından hisse senedi için bir nefes alma vesilesi oldu.

Apple’ın piyasa değeri, mevcut hisse senedi fiyatı olan 207 doları koruduğu takdirde 200 milyar dolar daha artabilir. Şu anda 3,18 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi konumunda olan Microsoft’un piyasa değeri ise Apple’ın gerisinde kalmaktadır.

WWDC 2024 etkinliğinde, Apple geniş yelpazedeki sorguları yanıtlayabilen ve önceki versiyonlara göre daha karmaşık görevleri yerine getirebilen geliştirilmiş bir Siri sanal asistanını duyurdu. Ayrıca, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac bilgisayarlar için en son işletim sistemleriyle birlikte gönderilecek uygulamaları ve çeşitli yapay zeka özelliklerini tanıttı.

Gartner analisti Tuong NguyenApple’ın platformunu ve cihazlarını geliştirmek için yatırım yaptığını belirterek, “Apple, bir sonraki bilgi işlem, arayüz ve deneyim çağını mümkün kılmak için ileriye dönük adımlar atmaya devam ediyor” dedi.

Apple’ın geliştirilen yapay zeka özellikleri ve WWDC 2024 etkinliğinde duyurulan yenilikler, analistler tarafından yeni iPhone serisinin tanıtılmasıyla birlikte şirketin satışlarını artırabileceği öngörüsünü destekliyor. En az 13 analist, etkinlik sonrasında Apple hisselerine ilişkin fiyat hedeflerini yükseltirken, şirketin gelecek dönemde daha da güçlenebileceğini belirtiyor.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir