Apple iCloud aslında Google Cloud’u mu kullanıyor?

0

Apple’ın bulut depolama servisi iCloud aslında Google’ın bulut servisi Google Cloud’un alt yapısını kullanıyor olabilir mi?

Ezeli rakipler birlikte iş yapıyor

Bu konuda önceki yıllarda çıkan “dedikoduları” destekleyecek bir delil bulunmuyordu. Apple ve Google da bu konuda herhangi bir açıklama yapmamıştı. iCloud’un tanıtım sayfasında da Google Cloud’a dair bir ibare yer almıyordu.

Ancak merak edilen soruya şimdi bizzat Apple’dan cevap geldi. Apple’ın iCloud’u tanıtmak için hazırladığı PDF’te servisin Google Cloud servisini kullandığı açıkça vurgulandı. Ancak Google Cloud’un hangi servislerinin kullanıldığına dair detaylı bilgi verilmediği de dikkat çekti.

Apple daha önceki yıllarda Amazon Web Services ve Microsfot Azure üzerinde cloud hizmeti aldığını kabul ediyordu ancak en büyük rakibi olan Google’dan hizmet aldığına dair bir işaret bulunmuyordu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>