Apple iklim değişikliği için fon ayırdı

0

Apple iklim değişikliği

Apple iklim değişikliği ile mücadele için fon ayırdı. 200 milyon dolarlık fon ile çevre dostu çalışmalar yapılacak.

Apple iklim değişikliği ile mücadele ediyor

Apple, atmosferdeki karbon emisyonlarını ortadan kaldırmak için 200 milyon dolarlık bir yatırım fonu ayırdığını duyurdu. Called the Restore Fund isimli bu fon, her yıl 1 milyon metrik ton karbondioksiti atmosferden uzaklaştırmayı hedefliyor. Bu da yılda yaklaşık 200 binden fazla binek otomobilin yakıtına eş değer diyebiliriz. Proje aynı zamanda çevre yatırımlarından kar elde etme kabiliyetini göstererek diğer kurumlar için de önemli bir model olabilir.

Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson, geri dönüş fikrinin gezegen için önemli olduğunu söylüyor. Apple’da yapılan şeylerin çoğunun gezegen için zararsız olduğunu söylüyor.

Fon ile sürdürülebilir orman çalışmaları yapacak olan Apple, karbonu atmosferden uzaklaştıran hem de inşaat malzemeleri, kağıt ve diğer kullanımlar için ağaçlar üreten bir yapı sunacak. Bu ormanların geliştirilmesi ve korunmasında direkt olarak görev alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>