Apple ile Epic Games arasındaki gerginlik büyüyor

0

Apple ile Epic Games

Apple ile Epic Games, büyük bir anlaşmazlığın eşiğine gelmiş durumda. İki dev şirket, birbirini engelleyici adımlar atmaya devam ediyor.

Apple ile Epic Games, Fortnie nedeniyle birbirine düştü

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Fortnite, geçtiğimiz haftalarda App Store kurallarına uymadığı gerekçesiyle, Apple’ın uygulama mağazasından kaldırılmıştı. Ancak Epic Games, Apple’ın bu hareketine karşı bir misilleme yapacak.

Epic Games yaptığı açıklamada, 28 Ağustos itibariyle Epic Games’in hem geliştirici aracına hem de iOS/Mac geliştirici araçları için erişimi sonlandıracak. Apple’ın sektörde tekelcilik yaptığını iddia eden Epic Games, bu konuyu mahkemeye de taşımaya hazırlanıyor.

İlk etapta iki şirket arasında sıradan bir restleşme olarak nitelendirilen bu olay, artık misillemeye kadar gitmiş durumda. Hatta bu durumdan, üçüncü taraf geliştiriciler de olumsuz bir şekilde etkileniyor.

Epic Games’in yalnızca Fortnite’ın değil, dünyanın en popüler oyun motoru Unreal Engin’in de geliştiricisi olduğu düşünüldüğünde, Apple’ın oyun sektöründeki devlerle arasının bir hayli açılacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>