Apple ile Epic Games gerginliği büyüyor

0

Apple ile Epic Games

Fortnite oyunu ile alevlenen Apple ile Epic Games gerginliği büyümeye devam ediyor. Apple, Epic Games’den tazminat talebinde bulundu.

Apple ile Epic Games anlaşabilecek mi?

Apple’ın dönem dönem Samsung ve Qualcomm gibi teknoloji devleriyle sorunlar yaşamasına alışmıştık. Ancak teknoloji devi bu kez oyun sektörünün önemli isimlerinden Epic Games ile davalık oldu.

Aslında bu gerginliğin başlangıcı Epic Games’in Apple’ı pas geçmesiyle başlamıştı. Fortnite oyununda oyun içi ödeme planında Apple’ı pas geçen Epic Games, Apple tarafından büyük bir tepki görmüştü. Bunun üzerine Apple, Epic Games’in App Store üzerindeki tüm hesapları ve varlıklarını kaldırmıştı.

EPic Games ise direkt mahkeme yoluna başvurarak Apple’dan davacı olmayı seçti. Ortaya çıkan yeni iddialara göre Apple, Epic Games’den tazminat talebinde bulunacak. Apple, Epic Games’in milyar dolarlık şirket olduğuna vurgu yaparak, Apple ekosisteminde karşılıklı faydadan uzaklaşmasının etik dışı olduğunu vurguluyor.

Apple’ın şu an için ne kadarlık bir tazminat talebinde bulunacağı bilinmiyor. Mahkemenin hangi tarafı haklı bulacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>