Apple ile Hyundai görüşmelere başladı

0

Apple ile Hyundai

Uzun süredir Apple’ın elektrikli araç üreteceğine yönelik söylentiler vardı. Resmi açıklamayla, Apple ile Hyundai görüşmesi doğrulandı.

Apple ile Hyundai ortak projede yer alacak

Teknoloji sektöründa yakaladığı başarıyı otomotiv sektörüne de taşımayı hedefleyen Apple’ın, uzun süredir otomotiv sektörüne yönelik girişimlerde bulunduğu biliniyordu. Ancak bu konuda resmi ilk adımlar henüz yeni atıldı diyebiliriz.

Güney Kore merkezli otomotiv devi Hyundai cephesinden gelen açıklamayla, şirketin elektrikli araç üretimi konusunda Apple ile görüşmelere başladığı duyuruldu. Bu açıklamayla birlikte Huyndai 1988 yılından bu yana en büyük hisse değerine ulaşmış oldu. Şirketin hisseleri yüzde 25’lik artarken, toplam piyasa değeri ise 9 milyar barajını geçti.

Hyundai’ın ise sürücüsüz araçlara ve otonom hava taksilerine yönelik önemli gelecek planları bulunuyor. Apple ile oluşan birliktelik, bu projelerin daha hızlı bir şekilde hayata geçmesini mümkün hale getirecek. Önümüzdeki süreçte tasarımı Apple’a, üretimi ise Hyundai’a ait bir araç görebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>