Apple, iPhone 8 Yerine iPhone X İle Gelebilir

0

Apple tarafından bu yıl içerisinde piyasaya sunulması beklenen iPhone 8 hakkında oldukça ilginç iddialar gündemde yer almaya başladı.

Özellikle yabancı kaynaklarda yayınlanan haberlerin ardından çok kısa süre içerisinde Türkiye’de de benzer haberler yayınlanırken, iPhone 8 yerine iPhone X adı verilen yeni bir modelin bu yıl piyasaya sunulabileceği iddia edildi. Bu değişikliğin en önemli sebebi ise iPhone serisinin 10. yılı olması.

10. Yıla Özel iPhone X

10. yıla özel olarak çalışmalarını sürdüren Apple, bu konuda detayları paylaşmaktan kaçınmıyor. Özellikle 10. yıla özel olarak sunulacak telefonun çok daha güçlü ve başarılı olacağının duyurulması oldukça merak uyandırıyor. Apple cephesinden yapılan açıklamalar iPhone 8 için uzun zamandan beri beklentileri arttırdığı gibi şimdi gelen yeni haberler iPhone X olarak için daha farklı bir durum yarattı.

Yabancı forumlarda yer alan haberlerde kaynaklar çeşitli analiz firmaları olarak gösterilirken şu ana kadar kesinleşmiş ya da sızdırılmış bir rapor bulunmuyor. Bu bakımdan tamamen varsayımlar ve tahminlerden ibaret olan iPhone X modeli için önümüzdeki günlerde daha net sızdırmalar yapılabilir.

iPhone X Özellikleri Neler Olacak?

Telefon isminin yanı sıra telefonda yer alacak teknik özellikler hakkında da bilgiler paylaşıldı. İddialara göre yeni telefonda yüz ve hareket algılama özelliği bulunacak. Bu sayede kullanıcılar telefona dokunmadan da hareketleri ile telefonda pek çok farklı işlemi yapabilecek.

Telefon için diğer konuşulan özellik ise iris tarayıcısı. iPhone X ile ilgili gündeme gelen haberler Apple’ın yeniden konuşulmasını sağlarken şu anda en çok merak edilen detay 10. yıla özel olarak isim Apple’ın değişikliğine gidip gitmeyeceği.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>